گزارش كارآموزی: شهرداری منطقه 2 56 صفحه دسته گزارش کارآموزی و کارورزی

به صفحه دریافت گزارش كارآموزی: شهرداری منطقه 2 خوش آمدید.

برای گذراندن كارآموزی مكانی دولتی را انتخاب كرده ام كه مربوط به رشته معماری هم می شود یعنی شهرداری گرگان كه در آن برای ساخت یك ساختمان مسكونی و یا با كاربری دیگر مجوز داده می شود شهرداری مكانی پر رفت و آمد و پر دغدغه ای است سر و كار زدن با ارباب رجوع و یا هر قشری از جامعه و رفتار درست با آنها بسیار مهم می باشد و كنترل كردن این فضاها بسیار مشكل م

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 56

حجم فایل: 7.066 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فصل اول :

آشنایی كلی با مكان كارآموزی و قوانین مهم آن

فصل اول : آشنایی كلی با مكان كارآموزی و قوانین مهم آن

برای گذراندن كارآموزی مكانی دولتی را انتخاب كرده ام كه مربوط به رشته معماری هم می شود . یعنی شهرداری گرگان كه در آن برای ساخت یك ساختمان مسكونی و یا با كاربری دیگر مجوز داده می شود .شهرداری مكانی پر رفت و آمد و پر دغدغه ای است . سر و كار زدن با ارباب رجوع و یا هر قشری از جامعه و رفتار درست با آنها بسیار مهم می باشد و كنترل كردن این فضاها بسیار مشكل می باشد به همین دلیل از بخش های مختلفی تشكیل شده است كه هر بخش دارای كارمندهای خاص خودش است كه د ارای تخصص و تجربه می باشند . در شهرداری فضاهایی از قبیل بخش شهرسازی و واحد عمران و بخش نوسازی و در آمد و دبیرخانه ، بانك ، اتاق معاونین و شهردار و غیره است

در این مكان باید برای برخورد درست با همكاران سنجیده تر رفتار كنیم . در شهرداری مسائلی قابل ذكر و مهم می باشد .

1- برای واحدهای زیر 75 متر مربع 5/12 متر مربع پاركینگ نیاز دارد

2- برای دو واحد كه تراز 50 متر مربع پاركنیگ نیاز است

3- برای واحدهای اداری به ازای هر 1 متر مربع 25 متر مربع پاركینگ نیاز دارد .

4- برای واحد تجاری و باب به ازای هر باب 25 متر تا 50 متر مربع پاركینگ

برای واحد آموزشسی به ازای هر 1 متر مربع متر مربع پاركینگ نیاز است .

برای واحدهایی در سایت اداری به ازای هر 15 متر مربع 25 مترمربع نیاز هستند .

برای واحدهای فرماتی به ازای هر 1 متر مربع 5/37 متر مربع پاركنیگ مورد قبول است .

و در اجرای طراحی و اجرای آسانسور برای ساختمانهای 4 طبقه و به بالا الزامی می باشد در معابر بالای 2 متر پنجره ساختمانها می بایستی دو جداره اجرا شود .

حداقل ارتفاع تجاری 3 متر می باشد .

در تجاری سطح معابر 12 الی 16 متر یك باب واحد تجاری و از 16 متر به بالا در واحد تجاری تا سقف 25% سطح اشغال و حداكثر 50 متر مربع مجاز است .

در جانمایی كلیه پلاكها رعایت 2/1 متر از پلاك ثبتی الزامی است ضمنا به منظور حفظ فاصله از پلاك ثبتی در سطوج نورگیرالزامی است .

رعایت حداقل 6 متر از پلاك ثبتی در مجتمع های بلند مرتبه سازه ای و 7 طبقه به بالا الزامی می باشد .

ارتفاع كنسول در معابر عمومی حداقل 5/4 متر می باشد .

سطح اشغال زیرزمین حداكثر 80% عرصه در تمام كاربریها بلامانع است .

از همه مهمتر كاربریهای ساختمان مورد بررسی می باشد .

كاربریها یعنی ساختمان های مورد استفاده چه قشری می شود . مسكونی ، اداری ، آموزشی ، خدماتی ، فضای سبز ، بهداشتی و…

كاربری اداری : به سه قسمت كه شامل كاربری اداری محله، ناحیه و مركز شهر تقسیم می شود . تراكم ساختن در سه مورد فوق به ترتیب 200% ، 220% و 240% تعداد طبقات به ترتیب 6 ،8 و 10 و سطح اشغال به ترتیب 45% ، 40% و 25% پیشنهاد شده است.

در اراضی شیب دار ارائه نقشه های دیوار محافظ و اجرای دیوار اجباری است . رعایت ضوابط ساخت مندرج در آیین نامه 2800ا لزامی است .

حداقل درز انقطاع در تراز هر طبقه برابر یك صدم ارتفاع آن تراز می باشد . معافیت تامین پاركنیگ برای واحدهای كوچك حداكثر تا دو واحد می باشد و علاوه بر آن می بایست پاركنیگ مورد نیاز تامین گردد .

فایل دیگر:  كارآموزی: بازرسی و كنترل كیفی سازه های جوشكاری 31 صفحه دسته گزارش کارآموزی و کارورزی

طرح تفصیلی شهرداری گرگان :

( مقیاس 2000/1 كل سطح شهر گرگان با كاربری های مختلف)

مسكونی تراكم كم ، مسكونی تراكم متوسط ،مسكونی تراكم ویژه نهارخوران ، مسكونی تراكم قدیم ، آموزشی ، محور تجاری، مسكونی كارگاهی ، خدمات شهری ، خدمات حمل ونقل ، مسكونی آموزشی .

صنایع گردشگری، فضای سبز حریم ، فضای سبز عمومی ، اداری ،ورزشی ، درمانی ، بهداشت درمانی ، جهانگردی ، پذیرایی ، مذهبی.

در طرح تفصیلی به صورت نقشه مشخص شده به رنگهای مختلف و بافت قدیم و بافت جدید شهر را مشخص می كند و كاربری متن مورد بررسی را نمایش می دهد . در طرح تفصیلی شهر چگونگی كاربری هر ساختمان و تغییرات كاربری ها را بررسی می كنند و جریمه های لازم برای هر منطقه با كاربری معلوم شده را مشخص می نماید .

در خیابانهای با عرض بیش از 20 متر در صورتیكه احداث ساختمان غیرمسكونی باشد ، درمانی ،آموزشی ، ورزشی و تجمع های تجاری فرهنگی ، مذهبی ، جهانگردی پذیرایی مد نظر باشد . عقب نشینی حداقل 5 متر از بر خیابان الزامی است و در ساختمان دولتی و اداری به ترتیب در معابر بالای 20 متر و 10 متر ودر معابر كمتر از 20 متر 6 متر عقب نشینی از برخیابان می باشد .

فصل دوم

ارزیابی ( بخش های مرتبط با رشته علمی كارآموز)

فصل دوم

ارزیابی ( بخش های مرتبط با رشته علمی كارآموز):

بخش هایی كه از اول من در آن فعالیت نموده ام و با كار آنها آشنا شدم بخش شهرسازی می باشد .

در شهر سازی منطقه دو گرگان از ابتدا كار یك پرونده ساختمانی شروع به كار شود در شهرسازی پر كردن فرم های مربوطه و درخواست ارباب رجوع می باشد كه با پر كردن فرم ها و درخواست آن مشخص می شود .

بخش اول ( خلاصه دهی و نوبت ) : بعد از درخواست مشخص شده ارباب رجوع و بررسی پرونده قدیم در شهرداری و دادن اطلاعات جدید به سیستم و انتخاب مامور بازدید به مامور بازدید ارائه می شود . مامور بازدید با فرم های ارائه شده و بررسی آنها و روز نوبتی كه برای بازدید صورت گرفته مكان ملك و ساختمان و یا زمین بایر را می بیند و نظر خودش را اعلام می كند .

بخش دوم ( مامور بازدید): پس از دادن گزارش بازدید مهندسین مربوطه فرم های گزارش بازدید به ( بخش سوم – كنترل نقشه ) انتقال داده می شود كه قبل از آن با گزارش بازدید مشخص می شود . ابعاد زمین و برهای ساختمان و زمین مربوطه به خیابان یا كوچه و نیز مساحت تقریبی زمین طبق بازدید مامور كه مشخص می شود عدم خلاف و یا صدور پروانه و یا پایانكار و یا تمدید پروانه به آن ساختمان تعلق می گیرد یا خیر .

در بخش كنترل نقشه بعد از بررسی كردن و محاسبات نقشه مقدار خلافی های ساختمان مشخص می شود و كنسول ها و پیش آمدگی های ساختمان را مورد بررسی قرار می دهند

اگر در ساختمان نقشه ها با گزارش مامورد بازدید همخوانی نداشته باشد باید عدم خلاف صادر شود و جریمه مربوطه توسط فرم عدم خلاف معین شود .

بخش 4(صدورعدم خلاف): و همینطور انتقال نقشه به طرح تفصیلی و تعیین نوع كاربری زمین ومیزان تراكم آن زمین بر اساس طرح تفصیلی معین شود كه (بخش 5- طرح تفصیلی) می باشد كه در طرح تفصیلی كه نوع زمین و كاربری و میزان تراكم و منقطه آن مشخص شد و هیچگونه مشكلی زمین و یا ملك نداشت. رئیس شهرسازی با مهر و امضاء آن تایید می شود و به بخش واحد عمران و محاسبات انتقال می دهند.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” گزارش كارآموزی: شهرداری منطقه 2 ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – گزارش كارآموزی: شهرداری منطقه 2 – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
کارآموزی شهرداری منطقه 2;آشنایی کلی با مكان کارآموزی و قوانین مهم آن;طرح تفصیلی شهرداری گرگان

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *