گزارش كارآموزی حسابداری (شركت مادر تخصصی صندوق) 26 صفحه دسته حسابداری

به صفحه دریافت گزارش كارآموزی حسابداری (شركت مادر تخصصی صندوق) خوش آمدید.

الف ـ اقدامات انجام گرفته در دوره كارآموزی ( عملیات مالی خدمات مهندسی جهاد جهت بستن پروژة تعهدات قبلی )

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 26

حجم فایل: 14 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فصل اول : مقدمه

اینجانب …. قبولی سال … رشته حسابداری و حسابرسی مركز امور مشاوران حقوقی ، وكلا و كارشناسان قوه قضائیه با شماره پرونده …و پرونده آموزشی شماره …. برای انجام دوره كارآموزی 6 ساله به شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی ورزی معرفی شدم .

لازم به ذكر است كه اینجانب پس از قبولی در امتحان كتبی بر اساس ماده 187 قانون برنامه سوم اقتصادی اجتماعی كشور ( ب منظور اعمال حمایتهای لازم حقوقی و تسهیل دستیابی مردم به خدمات قضایی و حفظ حقوق عامه ، به قوه قضائیه اجازه داده می شود تا نسبت به تأیید صلاحیت فارغ التحصیلان رشته حقوق جهت صدور مجوز تاسیس مؤسسات مشاوران حقوقی برای آنان اقدام نماید . حضور مشاوران مذكور در محاكم دادگستری و ادارات و سازمانهای دولتی و غیر دولتی برای انجام امور وكالت متقاضیان مجاز خواهد بود . تأیید صلاحیت كارشناسان رسمی دادگستری نیز به طریق فوق امكان پذیر است .

آیین نامه اجرائی این ماده و تعیین تعرفه كارشناسی افراد مذكور به تصویب رئیس قوه قضائیه خواهد رسیدن و با توجه به رشته تخصصی خود با سابقه كار حدود 10 سال در مؤسسات حسابرسی و حسابداری و همچنین شركتهای مختلف در تاریخ 5/3/83 شروع به انجام دوره كارآموزی در شركت ما در تخصص صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی نموده .

فصل دوم : آشنائی با فعالیتهای شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی و چارت سازمانی آن

شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی از تبدیل شركت خدمات مهندس جهاد سازندگی سابق كه حل تصویب نامه شماره 5592/ت/43 مورخ 11/5/1368 بصورت 100% دولتی تشكیل گردید و وظیفه ، هدف آن انجام و ارائه خدمات مهندسین مشاور در رشته های نقشه برداری و فتوگرامتری ، آبخیزداری ، آبیاری و زهكشی ، طراحی ساختمان طراحی نیروگاه برق ،‌آبی ، مطالعات راه سازی ، ژنتیك ، آزمایشگاه مكانیك خاك ، برنامه ریزی منطقه ای ، خط انتقال آب و … بوده كه با توجه به شروع كار این شركت از سال 1369 بیش از 2000 پروژه مطالعاتی و عملیاتی به انجام رسانده و هم اكنون نیز با عنایت به تغییر وظایف شركت فوق همچنان وظیفه اتمام پروژه و تعهدات قبلی را نیز برعهده دارد . با تغییر سیاستها و كاهش تصدی گری دولت و با ادغام وزارت جهاد با وزارت كشاورزی شركت فوق نیز به شركت ما در تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی طبق جلسه مورخ 25/12/1381 تا 27/1/1383 و هیئت وزیران بنا به پیشنهاد شماره 16215/28/532/20/500 مورخ 2/7/1380 وزارت جهاد كشاورزی و به استناد ماده 6 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1379 اگر در اساسنامه شركت فوق كه 100% آن دولتی بوده با سرمایه ای معادل دویست میلیارد ریال با هدف حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی و در زیر بخشهای زراعت و باغبانی دامداری و دامپروری ، جنگل و مرتع ، شیلات و آبزیان و صنایع و خدمات مرتبط با وظایف وزارت جهاد كشاورزی مورد تصویب قرار گرفت كه از سال 1382 شروع به فعالیت نمود و چارت سازمانی آن به شرح ذیل می باشد .

فصل سوم : فعالیتها و آموزشهای انجام گرفته در مدت كارآموزی

الف ـ اقدامات انجام گرفته در دوره كارآموزی ( عملیات مالی خدمات مهندسی جهاد جهت بستن پروژة تعهدات قبلی )

ب ـ اقدامات انجام گرفته در دوره كارآموزی ( عملیات مالی صندوق مادر تخصصی)

فایل دیگر:  دانلود محاسبه درصد سود شرکت ها رشته حسابداری

ج ـ تجربیات و مهارتهای بدست آمده در طول كارآموزی

الف ـ اقدامات انجام گرفته در دوره كارآموزی ( عملیات مالی خدمات مهندسی جهاد جهت بستن پروژه ها و تعهدات قبلی )

همچنان كه بیان گردید با توجه به فعالیت 12 ساله شركت خدمات مهندسی جهاد و انجام حدود 2000 پروژه قسمتی از تعهدات آن باقی مانده بود كه به شركت مادر تخصصی انتقال یافت و با توجه به رشته تخصصی و تحصیلی اینجانب و با عنایت به دوره كارآموزی كه متناسب با فعالیت من بوده اقدامات و وظایف ذیل توسط اینجانب به انجام

1ـ آشنایی با كلیه پروژه های انجام گرفته و در حال انجام از طریق بررسی پرونده امور حقوقی ، مالی و فنی و برنامه ریزی كنترل پروژه

2ـ آشنایی با مفاد قراردادها از جهت بندهای شرایط عمومی و شرایط خصوصی قراردادها كه معمولاً شرایط عمومی قراردادها ثابت و شرایط اختصاصی برای هر قرارداد به خصوص تفاوت می نماید .

3ـ آشنایی با امور مشاوران و پیمانكاران سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور كه انتخاب و صلاحیت مشاور توسط كارشناسان آنها بر اساس ضوابط و معیارهای فنی ، نیروی انسانی تحصیل كرده و ماهی و تجهیزات و امكانات انجام پروژه ها صورت می پذیرد در همین راستا آشنایی با نحوه دریافت رتبه و گرید هر رشته و مطالعه كتبی و نشریات سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور كه چه كسانی صلاحیت انجام پروژه های مختلف با چه حجم ریالی ( رتبه یك تا حداكثر 340 میلیون ریال ، رتبه دو تا حداكثر 840 میلیون ریال و رتبه سه از 840 میلیون ریال به بالا ) و فنی را دارا می‌باشند.

3ـ آشنایی با فهرست بهاء انجام كار پروژه های مختلف كه به دو سر فصل اصلی اجرایی یا مطالعاتی تقسیم گردیده و هر یك از آنها بر اساس نوع پروژه ها و دستور العمل محاسباتی چاپ شده از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور محاسبه و برای كارفرما جهت دریافت حق الزحمه ارسال می گردد .

4ـ آشنایی با چگونگی تهیه و تنظیم صورت وضعیت بر اساس كار انجام گرفت و گزارشات دفتر فنی و مدیر پروژه و استفاده از دستورالعمل فهرست بها یا چگونگی تنظیم صورت وضعیت لازم به ذكر است كه حق الزحمه برخی از قراردادها ممكن است بر اساس فهرست بهاء محاسبه نگردد كه این در شرایط خصوصی پیمان درج گردیده و مبنای محاسباتی بر اساس توافق به عنوان مثال نظر روز كار باشد.

5ـ آشنایی با خدمات ارائه شده از طرف كارفرما

در بعضی قراردادها به جهت نوع قرارداد برخی از مفاد آن مثل تهیه نقشه پایه ، تجهیزكارگاه ، انجام مطالعات فاز اول … توسط خود كارفرما انجام گرفته كه باعث كاهش رقم قرارداد بر اساس فهرست بهاء خواهد گردید .

6ـ آشنایی با مفاهیمی نظیر : كارفرما ( ضخی حقیقی یا حقوقی است كه اجرای عملیات معینی را به پیمانكار واگذار می كند .)

ـ پیمانكار ( شخصی حقیقی یا حقوقی است كه مسئولیت اجرای كامل عملیات موضوع پیمان را تا تكمیل نهایی آن بر اساس قرارداد فی مابین برعهده می گیرد )

ـ قرارداد ( رابطه ای حقوقی یبن پیمانكار و كارفرماست كه منشاء تعهد و التزام برای طرفین می باشد ) كه كارفرما برای انجام دادن موارد زیر قرارداد با مؤسسات مشاوره ای یا پیمانكار منعقد می كند .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” گزارش كارآموزی حسابداری (شركت مادر تخصصی صندوق) ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – گزارش كارآموزی حسابداری (شركت مادر تخصصی صندوق) – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
گزارش كارآموزی حسابداری شركت مادر تخصصی صندوق ;فعالیتها و آموزشهای انجام گرفته در مدت كارآموزی;حسابداری

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *