دانلود تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص 49 صفحه دسته عمران

به صفحه دریافت دانلود تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص خوش آمدید.

دانلود تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص تحقیق تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص مقاله تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 49

حجم فایل: 960 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 49 صفحه

تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها شدت زلزله قدیمی ترین ویژگی مهم زلزله شدت زلزله است .
شدت زلزله سنجش خسارت وارده به كارهای بشری در سطح گروهی و واكنش انسان نسبت به تكانهای زمین لرزه است .
از آنجائی كه ارزیابی های شدت زلزله به ابزارهای خاص وابسته نیست ، بلكه یك شاهد واقعی از تاثیرات در ناحیه زلزله خیز است شدت های زلزله می تواند تعیین و مشخص گردد به این طریق ثبت تاریخی تبدیل به مهمترین موضوع در تعیین های پیشرفته خطر زلزله گردد .
اولین مقیاس شدت زلزله توسط de rosiدر ایتالیا و forel در سوئیس در دهه 1880 گسترش یافت،یك مقیاس دقیق تر در 1902 توسط زمین شناسان ایتالیایی و mercali با گروهی 12 درجه از I تا xII توصیه گردید.
یك نوع (گونه) نیز در جدول 2-1 ارائه گردیده است.
توصیف های در چجدول 2-1 امكان تعیین خسارت به مكانهای تحت تاثیر قرار گرفت در زلزله به صورت عددی فراهم می نماید.
این نقاط شدت زلزله می تواند اغلب توسط خطوطی در نقشه از هم جدا گردند.
چنین منحنی های شدت مشخص گردیده اند اما آنها را اطلاعات با ارزش در مورد توزیع قدرت و تكانهای زمین هستند به علت مقیاس شدت و ارتباط های انها با شرط ساختاری و اجتماعی كشور آنها نیازمند بررسی زمانی هستند.
اثرات منطقه ای باید در نظر گرفته شوند با توجه به این موضوع، مقایسه مقیاس ژاپنی ها راز صفرتاCVIIدر جدول 3-1 با توصیفات تغییر یافته meralliخلاصه گردیده است.
جدول 2-1 مقیاس شدت زلزله طبق نظریه تغییر یافته meralliدر سال 1931 -I احساس نشده است بجز تكان بسیار جزیی تحت شرایط ویژه مطلوب II- تنها توسط چند شخص احساس شده است ، بویژه در طبقات بالائی.
اما بسیاری از مردم آن را مانند زلزله تشخیص نمی دهند ماشین های موتوری ایستاده ممكن است به طور جزیی زلزله را نشان دهد ارتعاش مانند عبور یك كامیون است.
III – كاملاً احساس شده است بویژه در طبقات بالایی ساختمان ها ، اما از مردم ان را به عنوان زلزله تشخیص نمی دهند.
-IV در طی روز ممكن است احساس شده باشد.
در شب ممكن است باعث بیدار ماندن شود ظرفها، پنجره ها، در ها دیوارها ممكن صدای شكاف برداشتن بدهد ، این احساس ماندن عبور یك كامیون سنگین است ماشین های موتوری ایستاده به طور قابل توجهی تكان داده شده اند.
– Vتقریباً توسط هر كس احساس شده است بسیاری از افراد بیدار می شوند بعضی از ظرفها ، پنجره ها و بقیه چیز ها شكسته اند پلاستر ها شكاف بر می دارند،اشیا واژگون می شوند درختها می شكنند پل ها شكسته می شوند ساعتها ممكن است متوقف شوند.
-VI همه آنرا احساس می كنند بسیاری از افراد وحشت زده شده اند و به طرف در می دوند، بعضی اشیا سنگین تكان می خورند خسارت جزئی است -VIIهر شخصی به طرف در می دود خسارتی به ساختمان ها وارد می شود.
ساختمان های غیر مقوام در هم می ریزد توسط هر شخصی در ماشینها حالت رانندگی احساس می گردد.
-VIII خسارت جزیی بویژه ساختمان های طراحی شده وارد می شود.
به طور قابل ملاحظه در ساختمان های معمولی ، ساختمان های غیر مقاوم شدید آسیب می بینند ( )Panel در دیوار به بیرون از ساختمان پرتاب می گردند وسایل سنگین منزل واژگون می گردند.
تغییراتی در چاه های آب رخ می دهد برای اشخاص در حال ران

فایل دیگر:  آزمایش تراكم خاک 8 صفحه دسته عمران

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص;تحقیق تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص;مقاله تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص;تعیین كیفیت و چگونگی زلزله ها 32 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *