جهانی شدن 44 صفحه دسته اقتصاد

به صفحه دریافت جهانی شدن خوش آمدید.

جهانی شدن به معنای آزادی مطلق كسب و كار برداشته شدن تمامی موانع جریان یافتن سهل و ساده سرمایه و نفوذ آن در تمامی عرصه ها و حركت روان اصلاحات، امور مالیه، خدمات و بالاخره تداخل فرهنگ ها(آنهم به سوی یكسان زندگی و یكدستی است و البته تمامی این امور در مقیاسی جهانی رخ میدهد هدف نیز دستیابی به بازار واحد جهانی فازغ از موانع در امور تولید، سرمایه گذاری،

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 44

حجم فایل: 20 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه:

قرن بیستم در تاریخ حیات بشر، قرنی ممتاز و ویژه با امتیازات منحصر به فرد خودش در میان اعصار و قرون گذشته می باشد، كه با نگرشی عمیق از سكوی بلند این قرن بر قرون زیر پایش به وضوح می توان شكوفایی همه جانبه بشر را از میان تمام قرون و اعصار گذشته در قرن بیستم مشاهده نمود.

زمانی كه ماركس و انگلیس در صدد نوشتن مانیفیست بودند دریافتند:كالاهایی كه از كارخانه های سرمایه داری خارج می شود، به ناچار، تا شرق و غرب جهان خواهد رفت و هیچ دیواری حتی اگر به عظمت دیوار چین باشد یارای مقاله با آن نخواهد داشت و اكنون نیز فرآورده های تكنولوژیكی خود كالایی بیش نیستند. این كالاها، مرزها را در می نوردند، جدول تعلق به فرهنگ و جامعه خاصی، فرهنگ، آداب و رسوم، سنن و جهان نگری ها جوامع را در تیررس خود قرار می دهند، و به نوبه ی خود جهانی از آن همه می آفرینند و خود نیز بخشی از این جهان نوین می شوند و این واقعیت جهان ماست.

بشر در قرن بیستم با ابتكار به كارگیری نبوغ و با تكمیل اختراعات و اكتشافات خویشتن در زمینه معادن وضعیت و با ساخت ماشین آلات و خصوصاً استفاده از اتم توانست صفحات عظیمی از حیرت و شگفتی را در این قرن بر پهنای گیتی بر جای گذارد، همچنین با تسلط خویشتن بر بخش عظیمی از كره خاكی و محیط زیست آن را تسخیر كند.

در این قرن بود كه بشر برای اولین بار با سفر به كره ماه و سایر سیارات راه سیر در آسمانها را آموخت و در صدد كشف اسرار آنها بر می آمد و در كنار بهره گیری همه جانبه انسان از علوم و تكنولوژی پیشرفته، استفاده بشراز كامپیوتر در تمام ابعاد زندگی اعم از مسائل صنعتی و كشاورزی و بهداشتی و تجاری و علمی و فرهنگی به طور بی سابقه ای سبب شده كه امروزه سوای بحران كامپیوترها در آغاز قرن بیست و یكم، زندگی و ادامه حیات بشد در قرن بدون استفاده از كامپیوتر از جمله معادلات محسوب می شود.

فایل دیگر:  دانلود پاورپوینت دیدگاه بازار- محور زمینه ساز موفقیت استرتژیهای بنگاه، تجاری و بازاریابی زیر رشته مدیریت

روند تحولات در قرن بیستم در دهه 1970 میلادی وارد مرحله جدیدی شد در اواسط دهه 1980 تقریباً در تمامی زمینه ها نشان خود را بر جای گذاشت. و دهه 1980، برای رجوع به این دگرگونی ها مفاهیمی چون جامعه فرا صنعتی و فرا مدرن (پست مدرن) به كار می رفت. اما در دهه 1990 میلادی مفهوم جهانی شدن (Globalzation) رایج گردید و به مفهوم مسلط در دوران معاصر تبدیل به گونه ای كه امروز همه چیز با رجوع به این مفهوم مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. در ظاهر امر، جهانی شدن یعنی ره سپردن تمامی جوامع به سوی جهانی وحدت یافته كه در آن همه چیز

در سطح جهانی مطرح و نگریسته می شود.

اما در واقعیت، جهانی شدن به معنای آزادی مطلق كسب و كار برداشته شدن تمامی موانع جریان یافتن سهل و ساده سرمایه و نفوذ آن در تمامی عرصه ها و حركت روان اصلاحات، امور مالیه، خدمات و بالاخره تداخل فرهنگ ها(آنهم به سوی یكسان زندگی و یكدستی است. و البته تمامی این امور در مقیاسی جهانی رخ میدهد. هدف نیز دستیابی به بازار واحد جهانی فازغ از موانع در امور تولید، سرمایه گذاری، مالیه، خدمات و اشتغال خواهد بود. برخی پا را فراتر گذاشته و از حكوكت واحد جهانی و پول واحد در سراسر جهان یاد می كنند.

فهرست مطالب

عنوان صفحه

مقدمه……………………………… 1

تاریخچة جهانی شدن …………………… 5

تعاریف جهانی شدن……………………. 7

عوامل مؤثر بر جهانی شدن از یك دیدگاه دیگر 9

پیامدهای جهانی شدن…………………. 11

دیدگاه تأیید كنندگان……………….. 12

دیدگاه مخالفان……………………… 16

سازمان تجارت جهانی WTO……………… 18

تفاوت GATT با WTO ……………….. 20

قرار دادن عمومی تعرفه و تجارت GATT ….. 20

سازمان تجارت جهانی WTO …………….. 20

اهداف محوری GATT…………………… 21

چگونگی پیدایش گات………………….. 21

اصول اساسی………………………… 22

تولد WTO از دل گات………………… 23

اصول نه گانه برای عضویت در WTO از دیدگاه دكتر محمد حسین ادیب …… 24

نتیجه گیری ………………………… 26

منابع و مآخذ ……………………………………………………………..26

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” جهانی شدن ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – جهانی شدن – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
جهانی شدن;روند جهانی شدن;پیشرفت و جهانی شدن

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *